Nejčastější otázky

1. Otázka: Jak dlouho obvykle trvá prodej nemovitosti?
Doba prodeje závisí na různých faktorech, včetně umístění, ceny a aktuální poptávky. Při správně nastavené ceně jsme schopni Vaši nemovitost prodat do 2 měsíců.

2. Otázka: Jak dlouho obvykle trvá pronájem nemovitosti?
Doba pronájmu závisí zejména na lokalitě, ve které se nemovitost nachází, stavu nemovitosti, ceny a aktuální poptávky. Při správně nastavené ceně pronajmeme Vaši nemovitost dle lokality – ve Znojmě do 14 dnů, v Brně do týdne.

3. Otázka: Jaké jsou poplatky spojené s prodejem/pronájmem nemovitosti?
Odpověď: Veškeré poplatky a náklady spojené s prodejem/pronájmem nastavujeme individuálně a s citem dle lokality, stavu a hodnoty nemovitosti. Informujeme vás o všech nákladech, včetně provize a poplatků. Provize realitní kanceláře se pohybuje nejčastěji v rozmezí 2,5 % – 6 % dle hodnoty nemovitosti (u pronájmu ve výši 1 nájmu), obsahuje veškeré poplatky/náklady a platí ji v rámci blokovacího depozita zájemce o nemovitost.

4. Otázka: Jak zjistím, že požaduji odpovídající cenu za nemovitost?  
Odpověď: Během prvních 14 dnů – při správně nastavené ceně – Vás bude realitní makléř kontaktovat za účelem domluvení termínů prohlídek pro zájemce. Naopak pokud se během prvních 30 dnů neozve žádný zájemce, vyhodnotíme dle statistik důvod nezájmu – nízká návštěvnost inzerce a malý počet zhlédnutí na inzertních portálech by mohl značit špatný marketing, fotografie, text (vzhledem k našim získaným zkušenostem a dlouholeté praxi spíše málo pravděpodobné) nebo cena požadovaná prodávajícím neodpovídá aktuální situaci na trhu.

5. Otázka: Jak mohu zjistit hodnotu své nemovitosti?  
Odpověď: Poskytujeme bezplatné tržní ocenění Vaší nemovitosti na základě aktuální situace na trhu, analytických nástrojů a získaných zkušeností.

6. Otázka: Jaký je proces financování při nákupu nemovitosti?
Odpověď: Existuje několik možností financování. Rádi vás provedeme celým procesem a poradíme s vhodným řešením.

7. Otázka: Jaké jsou výhody spolupráce s realitním makléřem?
Odpověď: Profesionální realitní makléř Vám může pomoci maximalizovat hodnotu Vaší nemovitosti, sníží dobu prodeje, zajistí bezproblémový průběh, provede Vás celým procesem bez stresu a starostí, minimalizuje rizika spojená s převodem nemovitosti…

8. Otázka: Jakým způsobem můžu získat informace o nových nabídkách?
Odpověď: V našem poptávkovém formuláři můžete specifikovat nemovitost o kterou byste měli zájem a my Vám přednostně budeme zasílat nové nabídky před zveřejním na inzertních portálech.

9. Otázka: Co dělat, pokud mám zájem o konkrétní nemovitost na vašem webu
Odpověď: Stačí nám zanechat zprávu nebo se s námi spojit telefonicky. Rádi vám poskytneme veškeré informace o dané nemovitosti a domluvíme prohlídku.

Kontakt

UrbanConsulting © 2023, Všechna práva vyhrazena | Tento web spravuje Štěpán Ševčík